Відбілювання зубів

Думаєте, вартість відбілювання зубів в Одесі занадто висока? «Dr.Dental. Клініка Шигаріних» доведе: це не так! Наша стоматологія може запропонувати різні методики, серед яких ви обов'язково знайдете відповідну!
Білозуба посмішка – один із символів краси. Проте рідкісні щасливчики одержують такий дар від природи. Найчастіше для того, щоб досягти привабливого відтінку зубної емалі, потрібно докласти чимало зусиль. На щастя, сучасна естетична стоматологія знаходиться на найвищому рівні розвитку, а тому може вирішити проблему потемніння зубів, якою б не була його причина.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Відбілювання зубів

Відбілювання зубів

Думаєте, вартість відбілювання зубів в Одесі занадто висока? «Dr.Dental. Клініка Шигаріних» доведе: це не так! Наша стоматологія може запропонувати різні методики, серед яких ви обов'язково знайдете відповідну!
Білозуба посмішка – один із символів краси. Проте рідкісні щасливчики одержують такий дар від природи. Найчастіше для того, щоб досягти привабливого відтінку зубної емалі, потрібно докласти чимало зусиль. На щастя, сучасна естетична стоматологія знаходиться на найвищому рівні розвитку, а тому може вирішити проблему потемніння зубів, якою б не була його причина.
 

Як і чому темніють зуби?


Зубні тканини містять мінерали, що містять фтор. Вони відрізняються високою щільністю, твердістю, стійкістю до хімічного впливу, тому не вступають у реакцію з пігментами.

Проте бактерії, що у ротової порожнини, виділяють кислоти. Під їх впливом фтор вимивається. При чищенні зубів його недолік поповнюється, але це відбувається далеко не завжди.

На відміну від зубної емалі, дентин є пористою тканиною. При стиранні емалі до дентину найдрібніші частинки барвників поступово заповнюватимуть пори. Це призводить до втрати природної білизни та гладкості зубів.


З яких причин це може відбуватися? Таких причин дуже багато. Ось лише основні з них:
 
  •      порушення правил особистої гігієни - недостатньо часто або недостатньо ретельне чищення зубів, використання неякісних паст і щіток;
  •      куріння – смоли, які містяться у тютюновому димі, поступово забарвлюють зуби у жовтий, а потім коричневий колір;
  •      часте вживання продуктів та напоїв, що містять барвники – каву, чай, вино, ягідні соки, солодощі та газовані напої з синтетичними барвниками, шоколад, соєвий соус, буряк;
  •      зловживання солодощами, що сприяє розвитку карієсу, та, власне, каріозні зміни;
  •      неправильне ендодонтичне лікування (зокрема, використання застарілих пломбувальних матеріалів);
  •      механічна травма зуба, внаслідок якої ушкоджується судинно-нервовий пучок;
  •      тривалий прийом низки лікарських засобів (зокрема, тетрацикліну);
  •      наявність ендемічного флюорозу – захворювання, характерного для мешканців регіонів, де спостерігається підвищений вміст фтору у питній воді;
  •      наявність низки системних чи генетичних захворювань.
 

Показання та протипоказання до проведення відбілювання


Необхідно сказати наступне: медичних показань щодо відбілюючих процедур немає. Вони виконуються за бажанням пацієнтів, які не задоволені кольором своїх зубів та відчувають пов'язаний із цим психологічний дискомфорт.

Деякі пацієнти бажають повернути зубам втрачений природний відтінок. Інші прагнуть знаменитої глянсової «голлівудської» посмішки. Так чи інакше, відбілювання зубів у стоматології на нинішньому етапі її розвитку дозволяє досягти бажаного результату в обох випадках.

Замислюючись над тим, чи не вибілити зуби, важливо дізнатися про існуючі протипоказання. Їхній перелік можна назвати відносно невеликим:
  •      стоматологічні захворювання - карієс, пародонтоз, запалення (гінгівіт, пародонтит та ін);
  •      наявність глибоких тріщин;
  •      наявність на передніх зубах скоб, пломб, різних протезних конструкцій;
  •      період вагітності та лактації;
  •      алергія на компоненти відбілюючих складів, що використовуються.

Хронічні захворювання найчастіше не є перешкодами. Якщо у пацієнта спостерігається онкологічне захворювання, рішення ухвалюється індивідуально. Це ж справедливо тоді, коли пацієнт не досяг віку повноліття. У цьому випадку, за відсутності інших протипоказань, процедура може бути виконана за згодою батьків.
 

Відбілювання: домашнє чи кабінетне?


Ось що необхідно знати тим, хто наважився пройти відбілювання зубів: види та ціни можуть бути дуже різними. Це дозволяє підібрати оптимальну методику пацієнтам із практично будь-яким бюджетом.

Насамперед пацієнту необхідно визначитися з тим, чи буде відбілювання домашнім чи професійним (кабінетним). Відразу слід сказати, виконання процедур у домашніх умовах не означає безконтрольність. Їх у будь-якому випадку має контролювати стоматолог.

Говорячи про домашнє відбілювання, не варто брати до уваги можливість застосування паст, що відбілюють, і поширених народних методів. Відмовитися від таких способів варто з низки вагомих причин:
  •      процедури забирають багато часу;
  •      належний ефект відсутня;
  •      деякі методи небезпечні для здоров'я.

Таким чином, у домашніх умовах відбілювати зуби варто лише за допомогою спеціальних кап. Вони бувають стандартними та індивідуальними. Такі капи заповнені гелем. Концентрація відбілюючої речовини низька:
  •      перекис водню – 4-7,5%;
  •      перекис карбаміду – 10-15%

Пацієнту необхідно носити каппи той період, який визначає лікар. Як правило, це 2-3 тижні по 4-6 годин щодня. Однак всі терміни потрібно визначати індивідуально, оскільки найважливіше значення має стан порожнини рота.

Перевагою використання капп є простота методу, можливість самостійно вибрати час та місце для виконання процедури – каппи можна носити вдень чи вночі, вдома чи на роботі. Однак такий спосіб має досить мінусів:
  •      потрібно багато часу, щоб побачити результат;
  •      результат є менш тривалим;
  •      існує ризик алергічної реакції та подразнень слизових рота;
  •      результат відбілювання неможливо передбачити з точністю.

Всі ці недоліки позбавлені професійного відбілювання, яке виконується безпосередньо в стоматологічному кабінеті. Методики, що використовуються, дають швидкий відчутний результат, а постійний лікарський контроль зводить до мінімуму ризики.

Ціни на професійне відбілювання зубів можуть бути різними. Все залежить від вибраного способу. Усі їх можна поділити на дві великі категорії – механічні та хімічні.
 

Механічне відбілювання шляхом професійного чищення


Як відомо з назви, відбілювання виконується механічно з допомогою спеціального устаткування. Воно передбачає використання відбілюючих хімічних складів. Це чудовий варіант для тих, хто хоче відновити природний відтінок зубної емалі. Найбільш затребувані, результативні, сучасні методи – це ультразвукове чищення та Air Flow.

Ультразвукове чищення виконується за допомогою спеціального стоматологічного апарату – скалера. Він є ультразвуковим лазером. Ультразвук, впливаючи на жорсткі утворення, руйнує їх, не торкаючись емаль. Метод є безболісним для пацієнта та безпечним для його здоров'я.

Ультразвукове професійне чищення дозволяє усунути зубний камінь та наліт. Внаслідок цього зуби світлішають на 1-2 тони, набуваючи свого природного відтінку.

Подібним способом відбілюються зуби за допомогою Air Flow. Це вид професійного чищення, при якому використовується спеціальний піскоструминний апарат. З нього під тиском подається струмінь, що складається з води, повітря та абразивної речовини. Таким чином, виконується повітряно-абразивна обробка, що дозволяє усунути м'який та твердий наліт. Це швидка, безпечна, безболісна процедура, внаслідок якої зуби стають світлішими на 1-2 тони.

При флюорозі та стійкій втраті кальцію використовуються абразивні методики – шліфування алмазним бором та мікроабразію. При такій дії видаляються пошкоджені поверхневі шари емалі. Проте втрата емалі є незначною.

Така процедура відрізняється невисокою вартістю, виконується досить швидко. Пацієнт може відчувати певний дискомфорт. Якщо чутливість зубів підвищена, можливе застосування місцевої анестезії.
 

Хімічне відбілювання зубів


Цей варіант підходить для тих пацієнтів, які хочуть отримати білу «голлівудську» посмішку. В основі методик лежить використання хімічних відбілюючих речовин (найчастіше перекису водню).

Класичне хімічне відбілювання не передбачає залучення каталізаторів. На поверхню зубів на певний час наноситься відбілюючий склад. Такий метод має чимало переваг:
  •      можна висвітлити емаль на 5-10 тонів;
  •      під контролем досвідченого стоматолога проведення процедури є безпечним;
  •      освітлення виконується за сеанс;
  •      вартість процедури нижча, ніж у інших процедур із застосуванням освітлювальних складів.

Найбільш прогресивні методи хімічного відбілювання мають на увазі застосування каталізаторів. Їх роль може виконувати спеціальна лампа (метод Zoom) або лазер.

Zoom, або фотовідбілювання є однією з найбільш популярних процедур. Для проведення на зуби наносять гель, а потім активізують його за допомогою світлових променів з певним, попередньо заданими параметрами. Внаслідок цього відбувається хімічна реакція. Вивільняються активні молекули кисню, які буквально виштовхують пігменти.

Головні переваги фотовідбілювання:
 
  •      висока ефективність - емаль світлішає на 8-12 тонів;
  •      результат помітний відразу після закінчення сеансу;
  •      за дотримання правил гігієни ефект зберігається кілька років.

Недоліком є можливий дискомфорт при виконанні процедури, тимчасове підвищення чутливості зубів, а також висока вартість освітлення методом Zoom. Крім того, можливе подразнення ясен, а також небажаний результат – неприродна білизна. Однак таке можливе лише при порушенні правил виконання відбілювання, а тому при зверненні до досвідчених стоматологів ризики виключені.

Лазерне відбілювання виконується так само, як фотовідбілювання. Різниця полягає в тому, що замість ламп використовується лазер, під впливом якого і активізується гель, що відбілює.
 

Переваги застосування лазера:

 
  •      чудовий результат - емаль освітлюється на 5-7 тонів;
  •      процедура є безболісною для пацієнта;
  •      достатньо одного сеансу, після якого відразу видно результат;
  •      результат зберігається кілька років;
  •      даний метод є найбезпечнішим в естетичній стоматології.

Недоліків – мінімальна кількість. До них відноситься тимчасове (1-2 дні) підвищення чутливості зубів, а також відносна дорожнеча процедури.

Окремою та специфічною методикою є внутрішньоканальне відбілювання. Цей метод застосовують тільки в ситуації, коли один зуб потемнів зсередини (наприклад, внаслідок пломбування деякими застарілими матеріалами).


Суть процедури така: відбілюючий склад міститься безпосередньо в порожнину зуба. Потім порожнину закривається за допомогою тимчасової пломби. Після кількох днів ця процедура повторюється. Для отримання бажаного результату потрібно 3-5 сеансів.

Який метод вибілювання краще?

Це питання ставить більшість пацієнтів. Однак однозначної відповіді на неї дати неможливо. Методика спеціалістами стоматологічного комплексу «Dr. Dental. Клініка Шигаріних» завжди підбирається в індивідуальному порядку. Враховується ціла низка різних факторів:

     наявність/відсутність протипоказань;
     бажаний результат (природний тон, «голлівудська» посмішка);
     час, який пацієнт готовий витратити на відбілювання;
     фінансові можливості пацієнта


Оптимальний метод стоматолог підбирає разом із пацієнтом після проведення діагностики. Поспішаємо запевнити: яким би способом ви не віддали перевагу, ви можете бути повністю впевнені у високій якості медичних послуг, повній безпеці процедур та максимальної комфортності їх проведення.

Пройдіть відбілювання у стоматології «Dr.Dental. Клініка Шигаріних» – посміхайтеся цьому світу з гордістю та впевненістю у собі!
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті