Брекет системи
Брекети – сучасний метод виправлення прикусу
Брекети — надійний метод вирівнювання зубів, за всю історію існування система розвивалася, удосконалювалася та зазнавала змін матеріалів, елементів та зовнішнього вигляду. Пацієнту більше не потрібно турбуватися про те, що для виправлення посмішки йому доведеться кілька років носити в роті громіздкі залізниці. Сучасні брекети, навіть металеві, виглядають акуратно та естетично і складаються з трьох елементів:
- безпосередньо самі брекети – маленькі замочки, які кріпляться до зубів;
- лігатури - гумові або металеві кільця-пази на замках, які можуть бути відсутніми на деяких системах;
- дуга - дріт, що фіксується за допомогою лігатур або кріплень на самих брекетах і під дією тепла випрямляється, рухаючи зуби в потрібному напрямку.
Види брекетів
Існує кілька груп брекетів, від виду системи залежить вартість лікування. Далі розглянемо їх відмінності.
За розташуванням:
Вестибулярні - найпоширеніший тип брекетів, що встановлюється на зовнішній бік зубів. Розташування конструкції дозволяє надавати сильне навантаження на щелепу та відкриває лікареві прямий доступ до системи, тому лікування проходить швидше.
Лінгвальні – замочки та дуга фіксуються на внутрішній поверхні зубів з боку язика. Положення знижує навантаження на щелепу та ускладнює доступ до системи для ортодонту. Зате конструкція зовсім не видно оточуючим, тому вартість установки системи цього типу буде вищою.
За принципом дії:
Лігатурні – силова дуга фіксується за допомогою лігатур та коригується лікарем. Це традиційний варіант, вартість встановлення брекетів на зуби нижча.
Безлігатурні - дріт кріпиться до самих замочок і вільно ковзає в пазах, лікар лише відстежує динаміку лікування раз на два місяці.
За матеріалом:
Металеві — найнадійніші та перевірені часом, вони прості у догляді та обігу, практично не схильні до сколів та поломок, виправляють прикус швидше за інші системи, а термін лікування можна передбачити ще на етапі планування. Але ці конструкції помітні в роті, тому ціни на встановлення брекетів в Одесі та інших містах нижчі.
Керамічні - практично непомітні на зубах за рахунок кераміки, але на сонці матовий матеріал виділятиметься, крім того, кераміка поступається металу в міцності.
Сапфірові - виготовляються зі штучних сапфірів, мають достатню прозорість та світлопропускну здатність.
Показання та протипоказання до встановлення брекетів:
- викривлення одиничного зуба або всього зубного ряду
- неправильне положення щелеп
- аномально велика чи маленька відстань між зубами
- асиметрія обличчя
- підготовка порожнини рота до імплантації чи протезування
- розширення щелепи для виведення зубів, що не прорізаються.
Протипоказання:
- абсолютні, при яких установка брекетів не здійснюється, наприклад, за відсутності занадто великої кількості зубів неможливо зафіксувати систему, при патологіях кісткової тканини, ендокринних захворюваннях або цукровому діабеті є ризик повної втрати зубів через сильний тиск, а при психічних захворюваннях пацієнт нездатний до самоконтролю ;
- відносні, при усуненні яких можна встановити систему, наприклад, карієс, захворювання пародонту та погана гігієна ротової порожнини.
Методи встановлення брекетів
Поставити брекети в Одесі можна двома способами та за різною ціною. Перший широко відомий і застосовується повсюдно, у тому числі у клініці Dr.Dental. Клініка Шигаріних, а другий лише набуває поширення.
Прямий метод. Лікар робить панорамний знімок щелепи і, звіряючись із розташуванням зубів на знімку, приклеює замочки по одному на кожен зуб. Процедура вимагає точності та акуратності, адже помилка навіть на один міліметр може зіпсувати кінцевий результат, але в клініці установкою займаються професіонали з багаторічним досвідом, які успішно справляються з цим етапом роботи.
Непрямий метод Для процедури виготовляється точна гіпсова модель щелепи, де розміщуються і коригуються замочки. Система переноситься на капу, яку лікар надягає на зуби пацієнта. Вся конструкція чітко вивірена та кріпиться одночасно.
Етапи встановлення
Виправлення прикусу - тривалий процес, пацієнту потрібно бути готовим не тільки до встановлення, а й до тривалого носіння брекетів, регулярного відвідування ортодонту та ретельного догляду за конструкціями, тільки в цьому випадку результат буде ефективним. Системи встановлюються з 12 років - після зміни прикусу на постійний, а вартість встановлення брекетів дорослим залежить від багатьох факторів, у тому числі від тяжкості патології, яка визначає термін носіння. Зазвичай лікування займає від півроку до трьох років, тому якість та послідовність установки дуже важливі.
Підготовка
Лікар проводить візуальний огляд, направляє пацієнта на рентгенологічні дослідження та знімає зліпки для встановлення діагнозу та складання плану лікування. Якщо перешкод для виправлення прикусу немає, фахівець готує порожнину рота для встановлення системи: лікує карієс та захворювання ясен, змінює старі пломби та проводить комплексну гігієну порожнини рота.
Встановлення
Установка брекет-системи займає від однієї до двох годин, залежно від складності патології. Лікар встановлює розширювач для вільного доступу до ротової порожнини, покриває зуби відновним розчином і просушує емаль. На кожен зуб за допомогою стоматологічного цементу приклеюється брекет, система з'єднується між собою ортодонтичною дугою – окремими лігатурами чи пазами на замочках.
Корекція
Для досягнення бажаного ефекту дугу потрібно регулярно коригувати, тобто змінювати вигини для створення тиску та навантаження на зуби та їх переміщення у правильне положення. Виконувати ці маніпуляції може тільки ортодонт, тому пацієнту необхідно відвідувати лікаря один раз на місяць. Після завершення лікування на внутрішній бік зубів встановлюється ретейнер – невелика гнучка шина для закріплення результату.
Адаптація після встановлення та догляд
Протягом декількох днів після встановлення у пацієнта зазвичай виникає дискомфорт у ротовій порожнині у вигляді подразнення слизової оболонки, погіршення дикції. Брекети можуть дряпати язик, заважати під час їжі, чіплятися за губи. Ці явища нормальні, тому організм реагує на стороннє тіло, а зуби - на переміщення. Неприємні відчуття пройдуть, а ви звикнете до системи.
Зуби в період лікування ослаблені, тому порожнини рота та брекетам потрібний особливий догляд: чистіть зуби ортодонтичною щіткою, користуйтеся йоржиками та полощіть рот після їжі. Під забороною в'язка, липка та тверда їжа, яка може зламати конструкцію. Для керамічних та сапфірових систем небезпечні чай, кава та напої з барвниками, які можуть змінити колір світлих брекетів.
брекети на нижній щелепі
У стоматології Dr.Dental. Клініка Шигаріних працюють уважні та досвідчені лікарі, які запропонують вам оптимальний варіант вирівнювання зубів, акуратно встановлять систему та контролюватимуть процес лікування до досягнення ідеального результату.
Подаруйте собі гарну посмішку, записуйтесь на консультацію!
Вартість встановлення брекетів на зуби
На ціну встановлення брекетів впливає багато факторів. Насамперед, це вартість самої системи: металеві конструкції є найдоступнішими, дорожче коштують керамічні брекети, а найдорожчими будуть системи із сапфіру.
Підсумкова сума складається з консультації ортодонту, складання плану лікування, виготовлення діагностичних моделей щелепи, самих брекетів та роботи з їх встановлення – повна вартість встановлення брекетів та брекет систем вказана у таблиці прайсу клініки. Також пацієнт оплачує підготовче лікування ротової порожнини та професійне чищення — ціна процедур залежить від обсягу роботи і буде відома тільки після консультації. Крім того, кожен прийом для коригування системи оплачується окремо. Чим важча патологія, тим довше термін носіння і, відповідно, більше прийомів — підсумкова сума в цьому випадку теж буде вищою. Після завершення лікування пацієнт оплачує встановлення ретейнера і — за бажанням — полірування емалі з обробкою препаратами, що зміцнюють.