Художня реставрація зубів

Лікування та відновлення зубів часто носить комплексний характер, коли крім лікування стоматолог рекомендує зробити художню реставрацію зубів для надання зубам здорового естетичного вигляду. Стоматологія "Dr.Dental. Клініка Шигаріних" надає всі види стоматологічних послуг з лікування та реставрації зубів.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів

Лікування та відновлення зубів часто носить комплексний характер, коли крім лікування стоматолог рекомендує зробити художню реставрацію зубів для надання зубам здорового естетичного вигляду. Стоматологія "Dr.Dental. Клініка Шигаріних" надає всі види стоматологічних послуг з лікування та реставрації зубів.

Під реставрацією стоматології розуміють цілий комплекс естетичних маніпуляцій, які проводять з метою корекції кольору, форми і цілісності коронкової частини зуба. Основним показанням вважається зниження естетичних характеристик та можливість відновити зуб, не вдаючись до протезування чи екстракції. Завдяки реставрації можна відновити тіло зруйнованого зуба, підвищити естетику. Залежно від завдання виділяють художню та естетичну реставрацію. Докладніше слід зупинитися саме на художній реставрації.
 

Про художню реставрацію


На відміну від звичайної реставрації коронкової частини зуба, художня має виключно естетичні цілі. Процедура вирішує проблему неправильної форми, малої довжини коронки чи розміру зуба, усуває відколи, мікротріщини. Методика дозволяє змінити відтінок емалі, подарувати гарну усмішку та впевненість у собі.

Як відбувається реставраційна процедура

Щоб розуміти, як відбувається процедура художньої реставрації, слід зазначити кілька методів виконання. Реставрація виконується такими способами:
 •  
 •      прямим методом;
 •      непрямим способом.

У першому випадку реставрацію проводять відразу в роті пацієнта з використанням світлозатверджуваного фотополімеру. Процедуру проводить терапевт. Непрямий метод передбачає встановлення вінірів, вкладок, моста, які виготовляються у зуботехнічній лабораторії.

Непрямий метод дозволяє не тільки відтворити естетику зубного ряду, але й усунути беззубий дефект протяжністю 1-2 одиниці (якщо застосовувати вкладки або мостоподібний протез). Таку реставрацію проводить ортопед. Спосіб проведення прямої реставрації зубів:
 •      підготовка та санація ротової порожнини: лікування каріозних вогнищ, пульпіту, захворювань ясен та слизових оболонок зіва;
 •      очищення кореневих каналів, щоб уникнути рецидиву карієсу;
 •      ізоляція від вологи за допомогою коффердаму;
 •      встановлення металевого штифта при суттєвому ураженні тканин;
 •      нанесення композитного матеріалу пошарово.

Завершальним етапом вважається шліфування пломби, оцінка прикусу у сфері відновлення зубів. Щойно зуб остаточно сформований, його шліфують.
 

Показання до лікування та реставрації зуба


Лікування і реставрація зубів дозволяє зберегти і відновити зуб, що руйнується. Зубний лікар може вдатися до реставрації зуба за наявності таких проблем:
 
 •      відколи емалі зуба;
 •      карієс, що захоплює велику частину зуба;
 •      плями на емалі зубів;
 •      поява щілин між зубами;
 •      стесані кутки зубів, сколи куточків зубів та ін.

Обмеження до проведення

Художня реставрація протипоказана особам із наступними захворюваннями, клінічними станами:
 •      захворювань серця, які потребують корекції кардіостимулятором;
 •      тяжкі патології прикусу: перехресний або глибокий;
 •      алергія на лікарські компоненти;
 •      відсутність сусідніх опорних зубів

Художня реставрація може виявитися марною, якщо пацієнт страждає на бруксизм, патологічне стирання емалі, запалення ясен. Відносними протипоказаннями є куріння, недостатня гігієна ротової порожнини, дитячий вік до 18 років.


Чи є у методу недоліки

Незважаючи на миттєвий результат при незначних дефектах емалі, художня реставрація має деякі недоліки:
 
 •      потемніння та зміна кольору композиту у довгостроковій перспективі;
 •      необхідність корекції;
 •      ризик поломки кореня через підвищення жувального навантаження.

Пряма художня реставрація має вигляд відновлення пошкодженого фрагмента коронки. Лікар може зуб, зруйнований майже на 1/3 із збереженою кореневою тканиною. Дуже важливо, щоб новий зуб відповідав анатомії. Це досягається саме завдяки пошаровому нанесенню світлозатверджувального композиту. Після відновлення важливо оцінити ступінь комфорту при змиканні щелеп, інакше можна досягти патології прикусу.

Щоб підвищити термін служби нового зуба, слід виконувати всі лікарські рекомендації, чистити зуби кілька разів на день, полоскати рот після кожного їди, застосовувати нитки та антисептичні розчини. Стоматологи рекомендують проводити професійне чищення зубів не рідше 2 разів на рік.

Художня реставрація – реальний спосіб врятувати зуби та не вдаватися до протезування на штифті чи імпланті. Міцність такої конструкції сумнівна, але стоматологи все ж таки дають рік гарантії. Насправді такий зуб може прослужити понад 7-10 років.

Стоматологія "Dr.Dental. Клініка Шигаріних" здійснює всі види відновлення та реставрації зубів.
 

Методики відновлення зубів


Показання та обмеження

Основні можливості художньої реставрації полягають у усуненні наступних дефектів:
 
 •      пігментація зубів; потемніння відтінку;
 •      зміна форми коронкової частини;
 •      сколи, тріщини;
 •      руйнування зуба при збереженні його коронки трохи більше, ніж 1/3;
 •      клиноподібний дефект різців;
 •      невеликі викривлення зубів;
 •      наслідки глибокого карієсу, запалення ясен.

Усунення дефекту прямим способом відбувається прямо в ротовій порожнині пацієнта - з'являється можливість отримати миттєвий результат і рівну білу посмішку всього за кілька годин.
 

Види відновлення та реставрації зубів


Залежно від ступеня руйнування зуба лікар стоматолог може запропонувати такі варіанти відновлення та реставрації зуба:
 
 •      відновлення та реставрація із застосуванням композитних матеріалів. Шляхом нанесення композиту шар за шаром лікар формує зуб, який за формою, кольором, блиском та гладкістю поверхні візуально ніяк не відрізняється від сьогодення. Даний метод є актуальним, якщо збережено хоча б ⅔ зуба. Широка палітра відтінків композитних матеріалів дозволяє підібрати відтінок, що не відрізняється від відтінку справжнього зуба пацієнта;
 •      непряма художня реставрація та відновлення передніх зубів із застосуванням вінірів. Вініри - це керамічні пластини завтовшки 0,3-0,8 мм, які при лікуванні встановлюють на передні зуби, видимі при посмішці. Часто перед встановленням вінірів може знадобитися серйозне підточування зубів. Може встановлюватися 10 пластин на верхні зуби та 10 на нижні. Або нижні зуби можна відбілити, залежно стану зубів;
 •      естетична реставрація та відновлення зубів люмінірами. Люмініри по суті це ті ж вініри, але вони мають товщину 0,2-0,3 мм і вимагають мінімального сточування зуба перед установкою;
 •      естетична реставрація та відновлення передніх зубів компонірами. Компоніри - це композитні накладки завтовшки 0,3-0,4 мм, які стоматолог робить без участі техніки, процедура дозволяє зробити такі накладки за 1 прийом.

Метод лікування та реставрації зубів визначає лікар у ході первинного прийому.

Вартість лікування або реставрації зубів у стоматологічній клініці "Dr.Dental. Клініка Шигаріних"

Фахівці клініки "Dr.Dental. Клініка Шигаріних" намагаються зберегти зуб пацієнта та постаратися уникнути видалення з подальшим протезуванням. Ціни на лікування та реставрацію (відновлення) передніх зубів залежать від обраного методу реставрації та кількості зубів, які потрібно відреставрувати. У ході первинного прийому лікар запропонує оптимальний метод відновлення реставрації зубів, а також варіанти ціни за стоматологічні послуги за того чи іншого методу.

Шукаєте, де можна зробити художню реставрацію зубів за чудовою ціною? Телефонуйте у клініку "Dr.Dental. Клініка Шигаріних"! Ми робимо усі види реставрації зубів в Одесі.


 
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті