Металокераміка

Металокерамічна коронка - порожниста ковпачкоподібна структура з міцним металевим остовом, покритим зовні керамічною масою.

Конструкція помітно міцніша за безметалову кераміку і повністю імітує природний колір зубів і являє собою оптимальний баланс між довговічністю, естетикою і ціною.

Особливо актуальним є застосування металокераміки на жувальних зубах, оскільки вона успішно витримує будь-яке жувальне навантаження.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Металокераміка

Металокераміка

Металокерамічна коронка - порожниста ковпачкоподібна структура з міцним металевим остовом, покритим зовні керамічною масою.

Конструкція помітно міцніша за безметалову кераміку і повністю імітує природний колір зубів і являє собою оптимальний баланс між довговічністю, естетикою і ціною.

Особливо актуальним є застосування металокераміки на жувальних зубах, оскільки вона успішно витримує будь-яке жувальне навантаження.
 

Особливості металокерамічних коронок


Рівень алергенності залежить від складу металів у каркасі коронки: сталь, титан, шляхетні метали відзначаються низькою алергенністю; хром, нікель – потенційні алергени. Індивідуальну сумісність слід з'ясовувати підготовчому етапі установки.

Зовнішню естетику визначає шар кераміки і колір металу, що підлягає їй. Найкраще металокераміка виглядає при масовій установці (відразу кілька коронок до ряду). При одиночній установці коронка може відрізнятись відтінком від сусідніх зубів, тому для різців рекомендують використовувати безметалеву кераміку.

Термін служби залежить від складу матеріалів та способу виробництва коронки. У середньому – 10-12 років.
Показання для встановлення металокераміки

Металокерамічні коронки актуальні у таких випадках:
 
  •      велика втрата передніх зубів;
  •      втрата 1-3 жувальних зубів;
  •      сильне руйнування коронкової частини;
  •      альтернатива вінірам;
  •      патологічна стирання зубів.

Металокераміка з недорогих сплавів (кобальт/хром, нікель/хром) – традиційний і доступний варіант виконання.

Коронка металокерамічна фотоМеталокераміка з використанням благородних металів (золото, платина) коштує дорожче, але повністю позбавлена металевого присмаку (не входить у реакцію з агресивним середовищем ротової порожнини). Вибравши золоту основу для виготовлення каркасу, можна зімітувати натуральний відтінок емалі.

Увага! Щоб уникнути ефекту гальванізації, бажано встановлювати коронки з каркасом з одного і того ж металу. Мікроструми провокують появу "залізного" присмаку і погано впливають на стан слизової оболонки.

Структура коронки також може бути різною:

     без «плечової маси» (стандартний варіант) – при установці крізь ясна просвічуватиме синюватий обідок металу;
     з «плечовий масою» - додаткові шари кераміки по краю каркаса формують природніший перехід від коронки до ясна.

Каркас литий або фрезерований

Стоматологія пропонує 2 методи виробництва металокерамічних коронок: традиційний (ручний) та автоматизований (CAD/CAM технологія).

Лита коронка відрізняється невисокою вартістю та гарною міцністю, але її зручність залежить від цілого ряду факторів: якість обточування зуба, склад маски зліпки, чіткість отриманих зліпків. Помилки призводять до поганого прилягання каркаса, швидкого руйнування опорного зуба та коронки.

Технологія CAD/CAM повністю автоматизована. За наявності спеціальних сканерів потреба у зліпках відпадає. В якості моделі використовують цифровий образ ротової порожнини, а каркас виготовляють на верстаті фрезерування з програмним управлінням (ЧПУ). Високі технології збільшують кінцеву вартість металокерамічної коронки, але відфрезерований каркас має максимальну точність прилягання, що гарантує довговічність та безпеку виробу.

Протезування металокерамічною коронкою

Умовно можна виділити 6 послідовних етапів:

     Підготовчий етап включає діагностику ротової порожнини з виявленням та лікуванням осередків інфекції (каріозні ділянки, пародонтальні кишені). За потреби роблять рентген.
     Підготовка опорного зуба під коронку, його препарування та обточування. У поодиноких випадках нерв не видаляють (якщо зуб абсолютно здоровий, і активність каріозної інфекції нульова). Зовнішній шар сточують під уступ із видаленням поверхневих тканин. Процедуру проводять спеціальною насадкою бормашини під анестезією.
     Отримання зліпка за допомогою спеціальних мас та виробництво гіпсової моделі (застосування інтраоральних сканерів та CAD/CAM технології повністю комп'ютеризують процес).
     Створення металевого каркасу методом лиття або фрезерування на ЧПУ-верстаті.
     Накладення керамічної маси із формуванням природного виду зубної коронки. Використовують пошарову технологію. Після нанесення кожного шару виріб спікають у спеціальній печі за температури 800-900 градусів. Процес випалу надійно скріплює металеву основу з керамічним покриттям та надає природного вигляду структурі кераміки.
     Приміряє і припасовує в ротовій порожнині пацієнта з наступною установкою. Як скріплювальний склад використовують стоматологічний цемент – спочатку тимчасовий (для тестування коронки), потім довгостроковий.

Уся процедура займає 2-3 тижні. На цей період обточений зуб закривають тимчасовою пластиковою коронкою.


 
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті