Перелікування кореневих каналів зуба

Розпломбування, повторне лікування та пломбування кореневих каналів – стоматологічна процедура, яка суттєво складніша, ніж первинне лікування. Вона вимагає від лікаря високого професіоналізму. Проте необхідність у ній періодично виникає.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Перелікування кореневих каналів зуба

Перелікування кореневих каналів зуба

Перелікування кореневих каналів


Розпломбування, повторне лікування та пломбування кореневих каналів – стоматологічна процедура, яка суттєво складніша, ніж первинне лікування. Вона вимагає від лікаря високого професіоналізму. Проте необхідність у ній періодично виникає.

Наприклад, німецькі дослідники вивчили статистику і з'ясували, що більш ніж у половині випадків після лікування кореневих каналів через той чи інший проміжок часу на рентгенограмі знову виявляються патологічні зміни з боку періодонту та верхівок зубів.

Чому іноді потрібна повторна обробка кореневих каналів?
 
 • Розпломбування, повторне лікування та пломбування кореневих каналів – стоматологічна процедура, яка суттєво складніша, ніж первинне лікування

Багато пацієнтів вважають, що перелікування каналів зуба буває необхідно лише з однієї причини: неякісне первинне лікування.

Так, на жаль, у деяких клініках цей фактор трапляється. Але нерідко мають місце і цілком об'єктивні причини:
 •      Інфекція повторно потрапляє у верхівку кореня зуба з пародонту;
 •      Під час первинного лікування лікар з об'єктивних причин не міг виявити та усунути частину патологічного вогнища у верхівці кореня;
 •      У різних пацієнтів можуть відрізнятися типи кореневих каналів, що іноді призводить до складнощів під час лікування;
 •      Після пломбування каналів дуже важливу роль грає герметизм пломби або вкладки: якщо зуб реставрований не герметично, то гнильні мікроби проникають у періодонт навіть крізь якісно запломбований канал.

У яких випадках є свідчення?

Перелікування кореневих каналів може бути показано у двох випадках:
 •      Повторне виникнення болю в зубі через деякий час після лікування.
 •      Але повторне розвиток запального процесу який завжди спочатку супроводжується будь-якими симптомами. Ще до виникнення патологічні зміни можуть бути виявлені на рентгенограмі.

Також знімки можуть показати неповне заповнення кореневого каналу пломбувальним матеріалом. Це також є показанням до лікування.

Першочергова мета стоматолога – повна санація та усунення запального процесу, збереження зубів
 

Як проводиться перелік каналів?Стоматолог виконує таку послідовність дій:
 
 •      Розтин каналу;
 •      Видалення пломбувального матеріалу;
 •      Ревізія каналу;
 •      Обробка кореневих каналів. Вони повинні бути пройдені по всій довжині для того, щоб повністю усунути патологічне вогнище;
 •      Завершальний етап – повторне пломбування кореневих каналів.

Перелікування каналів – складна ендодонтична маніпуляція. Вона може бути ефективно виконана лише за дотримання певних умов:
 
 •      Лікування має здійснювати лише досвідчений професійний лікар, який добре знає всі тонкощі та технічні моменти.
 •      Обов'язкове застосування спеціального мікроскопа та іншого складного обладнання.
 •      Використання сучасних високоякісних пломбувальних матеріалів.

Під час перелікування каналів неприпустимі помилки та неточності. Канал має бути ідеально очищений і повністю обтурований пломбою.

Як здійснюється обробка кореневих каналів?
 
 • Найбільш важливий етап у лікуванні кореневих каналів – їх механічна обробка за допомогою ендодонтичних моторів, апекслокаторів та іншого обладнання.

Найбільш важливий етап у лікуванні кореневих каналів – їх механічна обробка за допомогою ендодонтичних моторів, апекслокаторів та іншого обладнання. При цьому застосовуються нікель-титанові інструменти різних розмірів та форм для того, щоб максимально повноцінно очистити кореневий канал від хвороботворних мікроорганізмів та попереднього пломбування.

Сьогодні також використовується медикаментозна обробка кореневих каналів.
Ці методи ефективні, але вони можуть гарантувати видалення всіх інфекційних агентів з каналу на 100%. Особливо якщо у пацієнта розгалужений тип кореневого каналу або він різко згинається. У зв'язку з цим у світовій стоматології застосовуються додаткові методи, такі, як внутрішньоканальний електрофорез, трансканальний ультрафонофорез різних антисептиків та інших лікарських речовин, депофорез гідроксиду меди-кальцію.

Обтурація

Перелікування каналів завершується їх пломбуванням або обтурацією. Для цього застосовують різні пломбировочные склади, які можуть входити антисептики, штифти. Завдання лікаря на даному етапі – повністю заповнити кореневий канал пломбувальним матеріалом на всьому протязі, що запобігатиме розвитку запального процесу надалі.

Пацієнту обов'язково варто пам'ятати про те, що перелікування кореневих каналів дозволяє зберегти "свій" зуб, тоді як постійне відтягування візиту до стоматолога може призвести до його втрати.

У нашій клініці працюють фахівці, які мають вчені ступені та великий досвід роботи у стоматології. Вони виконають перелікування каналів ефективно, грамотно, швидко.
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті