Цирконієві коронки, мостоподібні протези

Що таке коронки із діоксиду цирконію?

Сьогодні великий інтерес пацієнтів та стоматологів викликають цирконієві коронки, які за рядом показників перевершують свої металокерамічні аналоги.

У стоматології застосовується не сам цирконій, яке оксид, що у складі різних мінералів. За допомогою спеціальних технологій, які включають високотемпературний випал, з оксиду цирконію отримують різні класи високоміцної кераміки, яка широко застосовується в різних галузях.

 
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Цирконієві коронки, мостоподібні протези

Цирконієві коронки, мостоподібні протези

Що таке коронки із діоксиду цирконію?


Сьогодні великий інтерес пацієнтів та стоматологів викликають цирконієві коронки, які за рядом показників перевершують свої металокерамічні аналоги.

У стоматології застосовується не сам цирконій, яке оксид, що у складі різних мінералів. За допомогою спеціальних технологій, які включають високотемпературний випал, з оксиду цирконію отримують різні класи високоміцної кераміки, яка широко застосовується в різних галузях.

Переваги цирконієвих коронок:
 
 •      Відмінні естетичні якості з ефектом натурального зуба
 •      Висока стійкість до зносу
 •      Збереження природного кольору краю ясен
 •      Гіпоалергенність та біосумісність

Крім цього, конструкції з оксидоцирконієвої кераміки мають гарну амортизацію, що дозволяє зняти навантаження з тканин пародонту.Особливості

Виготовлення коронок із біокераміки – високотехнологічний автоматизований процес від сканування моделі до випуску кінцевого виробу. Виробництво в зуботехнічній лабораторії проходить кілька етапів:
 
 •      виготовлення моделі за відбитками, які були зняті із зубів пацієнта
 •      оцифрування моделі в 3D сканері
 •      комп'ютерне моделювання коронки
 •      виготовлення коронки на автоматичному фрезерному верстаті за заданими параметрами з керамічної заготовки
 •      додаткове облицювання керамікою

Потім коронки відправляються до клініки, де їх установка принципово не відрізняється від такої при використанні металокераміки.

Плюси та мінуси коронок з діоксиду цирконію
 •      Максимальна схожість із справжніми зубами
 •      Максимально висока міцність та надійність
 •      Гіпоалергенність

     Висока вартість

Термін служби цирконієвих коронок

Термін служби коронок з діоксиду цирконію може досягти 20-25 років за дотримання всіх правил при встановленні та носінні. Головною перевагою тривалого терміну служби є матеріал, з якого виготовляються коронки.

На відміну від інших матеріалів коронки з діоксиду цирконію не тріскаються і не розхитуються з часом. Вони зберігають свої естетичні якості та міцність.


Цирконієвий мостоподібний протез

Втрата навіть одного зуба стає серйозною загрозою для зубного ряду. Це зумовлено тим, що без належного навантаження кістка у місці втраченої одиниці починає атрофуватися. Проблема протезування має бути вирішена вже в перші місяці після видалення зубів – чим раніше, тим краще. Сучасним та універсальним рішенням став цирконієвий мостоподібний протез. Він поєднує зручність, міцність та невибагливість у догляді.

Цирконієвий мостоподібний протез

Діоксид цирконію – натуральний матеріал, унікальні якості якого доповнені ітрієм та алюмінієм. Він використовується не тільки в стоматології, а й у хірургії та ортопедії, підходячи для протезування суглобів. Це зумовлено біологічною сумісністю з тканинами людського тіла та здатністю витримувати колосальні фізичні навантаження без деформації.

У зовнішній схожості зі справжніми зубами у матеріалу теж немає рівних. Він напівпрозорий і має білуватий колір, найбільш близький до натурального. Не знаючи, що ви носите протез, оточуючі ніколи не запідозрять, що це не ваші рідні зуби.
 

Переваги

Багато лікарів вважають протези з діоксиду цирконію краще, ніж металокерамічні чи керамічні коронки. До незаперечних переваг мостоподібних цирконієвих протезів відносяться:

     Довговічність. Цирконій – міцний матеріал, стійкий до впливів довкілля. При належному догляді конструкція прослужить 15 років.
     Зручність носіння. За 2-3 дні пацієнт повністю звикає до протезу. Він не приносить дискомфорту при розмові або прийомах їжі, не змінює нормальну вимову звуків.
     Гіпоалергенність. Цирконій відрізняється натуральним походженням та, на відміну від інших металевих протезів, не викликає алергічних реакцій.
     Прекрасні естетичні властивості. На відміну від інших матеріалів, діоксид цирконію стійкий до фарбування через вживання кави, чорного чаю, солодких газировок, вина та інших фарбуючих продуктів. Крім того, він максимально повторює колір та зовнішній вигляд натуральних зубних коронок.
     Слабка стирання. Цирконієві протези схильні до стирання приблизно такою ж мірою, що і натуральні зуби.
     Підвищена міцність. Завдяки стійкості до тиску та механічних впливів даний матеріал відмінно підійде не тільки для заміни передніх одиниць, але і для жувальних.


Таким чином, установка «мостів» з діоксиду цирконію – це чудовий спосіб повернути собі красу посмішки та функціональний зубний ряд. Їхній винахід став справжнім проривом у стоматології, і тисячі лікарів довіряють саме цьому вирішенню проблеми втрачених зубних одиниць. Цирконієві протези допоможуть замінити як кілька загублених зубів, так і весь відсутній зубний ряд.Недоліки

Хоча цирконієві коронки мають багато плюсів, при виборі системи для протезування зубів слід враховувати деякі недоліки. До негативних якостей протезів із подвійного оксиду цирконію можна віднести такі нюанси:
 •      Висока ціна. У порівнянні з більшістю варіантів, цирконій сильно програє за доступністю. Це тим, що з виробництва таких протезів потрібні дорогі прилади і расходники.
 •      Можливість появи сколів тріщин. Це з'являється за порушення правил експлуатації або встановлення моста за наявності протипоказань.

Мостоподібний протез із цирконієвого діоксиду дуже універсальний, але підійде не всім. На попередній консультації лікар-стоматолог розповість вам про плюси та мінуси такого вибору. Ви зможете ухвалити рішення про те, яка конструкція підійде саме вам. Незважаючи на деякі недоліки, сьогодні в стоматологічних клініках більшості пацієнтів радять саме варіант протезування, що розглядається.

Коли краще встановити мостоподібний протез?

Заміна втрачених зубів за допомогою мостів у стоматологічній практиці існує вже десятки років. Мостоподібний протез є пластиною, що накладається на щелепу. На ній з урахуванням зліпків щелепи розташовані коронки, що повторюють природну форму відсутніх одиниць. Оскільки виріб виконується за індивідуальними мірками, злетіти або змінити становище без втручання людини якісний міст практично ніколи не зможе.

 

Етапи встановлення


Після того, як вибір остаточно зроблено на користь протезів із цирконію, лікар детально проконсультує вас щодо процедури та відповість на запитання. Алгоритм дій буде наступним:

1. Зняття відбитків щелеп. Стоматолог бере зліпки за допомогою спеціальної ложки, щоб виготовити мостоподібний протез, який ідеально закріпиться у ротовій порожнині. Процедура безболісна та не займає багато часу.

2. Виготовлення протезу. Отримані зліпки передаються до зуботехнічної лабораторії, де виготовляється сам виріб. Це в середньому триває кілька тижнів.

3. Приклад готового виробу. На прийомі у стоматолога-ортопеда перевіряється, наскільки зручно носити протез. Лікар оцінить, наскільки добре він підійшов під особливості прикусу. Пацієнту важливо повідомити, якщо якісь частини конструкції завдають дискомфорту і заважають нормально закрити рот. При необхідності протез шліфується доти, доки стане максимально зручним для пацієнта.


Після закінчення процедур з виготовлення протезу ви у будь-який момент зможете звернутися до фахівця за консультацією.


Догляд за протезами

Доглядові процедури за цирконієвими коронками мало відрізняються від турботи про справжні зуби. Після їди варто знімати протез і очищати його за допомогою проточної води, щітки та пасти. На ніч протез можна знімати. При знятті конструкції варто полоскати рот спеціальним розчином, що дезінфікує. Очистити міжзубний простір допоможуть іригатор чи зубна нитка. Обов'язково приходьте до стоматолога на прийом не рідше, ніж двічі на рік.

Висновок

Цирконієвий мостоподібний протез – це конструкція, яка максимально повно повторює функціонал загублених зубних одиниць. "Міст" відмінно підійде при протипоказаннях до імплантації або на основі особистих переваг пацієнта. Діоксид цирконію є екологічним та безпечним для здоров'я матеріалом, який може служити протягом 15 і більше років з моменту встановлення.


 
Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті